NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

księżniczka z lustra......

Dodano: 23.05.2015, autor: @Sylwestra
kategoria: Moda i uroda,  ocena: 3,  rodzaj: Ogólnodostępny
CYWILIZACJA A ZDROWIE….

WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE ŻYCIE TO WIELKA GONITWA.POGOŃ ZA SUKCESEM I PIENIĘDZMI .BRAK CZASU .RUCH I CIĄGŁE ZMIANY.CHOROBY CYWILIZACYJNE SPOWODOWANE CZYNNIKAMI ZEWNĘ TRZNYMI I ZŁYM ODŻYWIANIEM.PRACA I OBOWIĄZKI CODZIENNE SPRAWIAJĄ ŻE ZAPOMINAMY O ZDROWYM ODŻYWIANIU.ŻYJEMY W POŚPIECHU .BIEGNIEMY RANO BEZ ŚNIWDANIA DO PRACY.POSIŁKI SA NIEREGULARNE.A TO CO JEMY JEST NIEZDROWE I NASZPIKOWANE CHEMIĄ.POWODUJE TO PROBLEMY ZE ZDROWIEM ZWŁASZCZA U KOBIET.CIĘŻKA PRACA I INTENSYWNY WYSIŁEK NADMIAR OPOWIĄZKÓW WPŁYWAJĄ NA ZACHWIANIE GOSPODARKI HORMONALNEJ.WACHANIA WAGI.W CODZIENNYCH POSIŁKACH BRAK SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH WARUNKUJĄCYCH ZDROWIE I PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE ORGANIZMU. NADWAGA, PROBLEMY Z CERĄ, PRZEDWCZESNE STARZENIE SIĘ SKÓRY TO TYLKO NIEKTÓRE PROBLEMY WSPÓŁCZESNYCH KOBIET.KOBIETY PÓŻNO ZACHODZA W CIĄŻE CZĘSTO MAJA PROBLEM Z JEJ UTRZYMANIEM .DZIECI RODZA SIĘ Z UKRYTYMI WADAMI .JUŻ W MŁODOŚCI MAJĄ PROBLEMY Z ZEBAMI ,KOŚĆMI .BRAKUJĄCE SKŁADNIKI UZUPEŁNIAMY SZTUCZNYMI PRERARATAMI.MŁODE POKOLENIE ŻYJE NA CHEMII.ŚREDNIA WIEKU SIĘ SKRACA.DODATKOWYM CZYNNIKIEM JEST STRES WPŁYWAJĄCY NEGATYWNIE NA ORGANIZM.TAKŻE NIEZDROWA ŻYWNOŚĆ POWODUJĄC A OTYŁOŚĆ I ZABURZENIA ORGANIZMU.CYWILIZACJA I POSTĘP SPOWODOWAŁY WIELE ZMIAN.NOWOCZESNOŚĆ MA DRUGĄ NEGATYWNĄ STRONĘ.NASZE BABCIE LECZYŁY SIĘ ZIOŁAMI I STOSOWAŁY NATURALNE KOSMETYKI .DIETA BYŁA BOGATSZA W SKŁADNIKI ODŻYWCZE.KTÓRYCH TERAZ BRAK W NASZEJ DIECIE.STARSZE POKOLENIA ŻYŁY O WIELE DŁUŻEJ.BYŁA SELEKCJA NATURALNA .TYLKO SILNI MIELI SZANSE PRZETRWAĆ .DZIŚ POMIMO TECHNIKI WSPÓŁCZESNE POKOLENIE CZĘŚCIEJ CHORUJE .TO CO JEMY JEST SZTUCZNE .ZAWIERA CHEMIĘ ŻEBY WARZYWA BYŁY DUŻE I ŁADNE ,A MIĘSO JEST SZTUCZNIE POMPOWANE .NASI DZIADKOWIE JEDLI ZDROWE POŻYWIENIE Z WŁASNEJ HODOWLI I DOMOWYCH OGRÓDKÓW.NIE CHOROWALI TAK CZĘSTO JAK DZIŚ.
INGERENCJA CZŁOWIEKA W NATURĘ ZACHWIAŁA RÓWNOWAGĘ W ŚRODOWISKU.MAŁE DZIECI MAJA PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM-SKOLIOZY ,ALERGIE SKÓRNE I NA ŻYWNOŚĆ.DOROSŁE KOBIETY MAJA PROBLEMY ZDROWOTNE ,HORMONALNE A MĘŻCZYŻNI Z POTENCJĄ I BEZPŁODNOŚCIĄ.CYWILIZACJA I POSTĘP ,PRZEMYSŁ SPOWODOWAŁ ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO.WYCINA SIĘ LASY.JEST MAŁO ZIELENI ,DRZEW PRODUKUJĄCYCH TLEN.ATMOSFERA JEST ZANIECZYSZCZONA.CORAZ WIĘCEJ SAMOCHODÓW ,OŁOWIU Z PALIW WĘDRUJĄCEGO DO ZIEMI .ROŚLINY CZERPIĄ Z NIEJ ZANIECZYSZCZENIA A ŻYWNOŚĆ TRAFIA DO SKLEPU .DODAJE SIĘ DO NIEJ SZTUCZNE KONSERWANTY BY DŁUZEJ ZACHOWAŁA TRWAŁOŚĆ.MY WYCHOWANI NA CHEMII NIEZDAJEMY SOBIE SPRAWY Z TEGO JAK TO CO JEMY WPŁYWA NA NASZE ZDROWIE.NIEWIELE JEST SKLEPÓW Z E ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ .CO DRUGI CZŁOWIEK MA NADWAGĘ. W POGONI ZA CODZIENNYMI SPRSAWAMI ZAPOMINAMY O DBANIU O WŁASNE POTRZEBY.NIE ZNAJDUJEMY CHWILI DLA SIEBIE CZASU NA ODPOCZYNEK I DBANIE O ZDROWIE.
Po drugiej stronie lustra….w odbiciu zwierciadła.Była kiedyś bajka.Lustereczko powiedz przecie kto najpiękniejszy jest na świecie.Patrząc w zwierciadło szukamy potwierdzenia tego że jesteśmy piękne ,atrakcyjne.I albo to co widzimy się nam podoba albo popadamy w kompleksy na tle wyglą du I przestajemy się akceptować.
Każdy ma dwie twarze .Negatywne i pozytywne cechy.Wyglad zewnetrzny jest przez media kreowany.Młode kobiety chcą wygl ądać jak modelki z kolorowych czasopism.Być piękne ,szczupłe i zachować urodę i zdrowie oraz kondycje .Media ,pisma kolorowe kreują wizerunek piękna, ideał urody.Maja sztab stylistów i często to co widzimy na ekranie jest iluzją stworzoną przez technikę i sztucznie poprawione. A niestety ideału nie ma. Każdy ma jakieś niedoskonałości .Wady figury i inne .Ale tez każdy ma w sobie coś ładnego .Jeden ładne oczy ,drugi włosy. Kwestia akceptacji siebie. Dostrzezenia wnętrza. Tego co inni o nas mówią. Po jednej stronie lustra jest piękna księżniczka.. po drugiej widzimy swoje niedoskonałośći. Zmarszczk ,siwe włosy ,kilka kilo nadwagi. Drugie ja. Pragniemy zachować urodę .Kobiety wpadaja w kompleksy. Widzimy swoje oblicze w lustrze i włancza się samokrytyka.Młode kobiety popadają w kompleksy .Czasem bulimie lub anoreksję. Oblicze z lustra. W nim widać zmarszczki i siwe włosy, nadwagę ,wypadające zęby .To jak wyglądamy i upływający czas.
Patrząc w lustro widzimy siebie takich jak chcielibyśmy być.Lustrzane odbicie mówi jacy jesteśmy. Widzimy to czego nie lubimy. Wszystkie swoje niedoskonałośći.To czego w sobie nie akceptujemy. Oblicze z lustra mówi jesteś brzydka…teraz trzeba zdecydować.Jaka jesteś naprawdę.Dostrzec prawdziwe wnętrze i pokazać co w nas jest najcenniejsze i że tak naprawdę pomimo tych wad jesteśmy piękne.I w lustrze nawet pomimo upływu czasu i zmian ,które zachodzą w naszym wyglądzie. Mając 20l jesteśmy piękne ,szczupłe a potem wygląd się zmienia .Lustrzane odbicie zwierciadło duszy przypomina o wieku .Nie można zatrzymać i cofnąć czasu. Ludzie oceniają nas za wygląd. Widzą oblicze zewnętrzne a potem to co w środku w sercu .Mamy dwie twarze tą realną i z drugiej strony lustra. Pozostaje zaakceptować zachodzące zmiany i próbować zachować zdrowie i kondycję dzięki kosmetykom, zajęciom sportowym ,diecie ,preparatom witaminowym .Pogodzić się z tym co nieuniknione .Przejść do kolejnego etapu. Odnależć plusy młodośći i wieku dojrzałego. Patrząc w lustro zawsze widzieć w nim piękną księżniczkę.
Nawet piękne modelki i aktorki uważane za kanony urody mają kompleksy. Każda z nas je ma. Ja sama także. Zawsze chciałam być piękna, szczupła .Mieć piękne długie włosy a mam krótkie Mam znamię ,pieprzyk po prawej stronie twarzy. Nigdy go w sobie nie lubiłam i zawsze chciałam go usónąć. Dziś po latach jest to coś charakterystycznego. Coś co mnie wyróznia z tłumu. Czy lubie siebie taką jak wyglądam. Trzeba zaakceptować to na co nie mamy wpływu .Swój wygląd i polubić siebie.Podkreślić zalety i ukryć wady dzięki odpowiedniemu dobraniu stroju i makijażu Jestem jaka jestem. Mam wiele zalet a to czy ktoś je dostrzega czy nie to nie mój problem. W moim odbiciu w lustrze zawsze jest piękna księżniczka. Tylko czasem szkoda tych lat minionych i tego że czasu nie da się zatrzymać.Z wiekiem budowa się zmienia.
Wiele kobiet się odchudza poddaje operacjom plastycznym. Chcą osiągnąć ideał piękna często kosztem zdrowia. Popadają w depresję i choroby takie jak bulimia i anoreksja. Oczami wyobrażni widzą swoje fałszywe odbicie i psychika mówi że są brzydkie .Wyniszczają swój organizm i doprowadzają się do choroby.Objadają się a potem przekonane że przytyją zmuszają do wymiotów.Boją się przytyć.Brak witamin i zła dieta odbija się na naszym wyglądzie.Powoduje wiele negatywnych skutków i zaburzeń hormonalnych.Odwapnienia kości.Wszystko to jest niebezpieczne dla zdrowia.To wynika również z przekonania i tego co słyszymy od rodziców ,znajomych .Często w kompleksy wpędzają nas rodzice.Dochodzi do zachwiania własnej wartości. .Rano po przebudzeniu nawet diwy ze szklanego ekranu nie wyglądają tak pięknie .aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia sprawi że pozostaniemy piękne. Zachowamy zdrowie i urodę.I będziemy się cieszyć życiem pomimo wieku.W młodosci chciałam mieć ładne stroje i przywiązywałam uwagę do wyglądu z wiekiem wygląd przestał być ważny i przestałam zwracać na niego uwagę.W odbiciu lustra widziałam upływający czas i zmiany zachodzące w moim wyglądzie ,swoje niedoskonałosci .To co widzę to starość i jest nieuhronne.Zmian się nie zatrzyma da się tylko spowolnić i polubić to co widzimy w zwierciadle .W psychice zachować obraz tego co w nas piękne i tego jak wyglądłyśmy w młodości.Po drugiej stronie lustra zawsze widzieć piękną księżniczkę choć tak naprawdę jest pomarszczona doświadczona życiem staruszka.Oczami wybrożni widzieć to co w nas jest....patrzeć sercem.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
3
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły