NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

W grudniu wydajemy, w styczniu strzelamy

Dodano: 16.12.2014, autor: @Franek
kategoria: Rozrywka i zabawa,  ocena: 5,  rodzaj: Ogólnodostępny
Nie o kreacjach, modzie, balach ostatniej nocy mijającego roku chcę nadmienić, ale o pewnym dosyć poważnym problemie, krótko wprowadzając w temat – Fajerwerki. Już dawno temu pojawiły się materiały pirotechniczne w sklepach. Półki aż się uginają od kolorowych rakiet, racy, petard i innego mega chińskiego badziewia. Portfele trzeba wycisnąć na maksa, nawet po świętach.
Okazuje się, że z tej przyjemności nie koniecznie korzystają najmłodsi, ale także dorośli obywatele. Huk i jasność petard cieszy głównie panów, jak się okazuje w wieku 30-50 lat. Najpierw trzeba się zaopatrzyć, a później wypuścić setki złotych w górę, aby w ekstazie uniesienia i upojenia alkoholowego nadziwić się, ale idzie...
Tak już jest w tradycji, że strzelamy z petard i puszczamy rakiety w górę. Nawet jeśli stanowi to pewne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Rok rocznie telewizja podaje, ile jest ofiar nieprzemyślanej zabawy. Sklepikarze się cieszą, bo z tego jest niezły biznes, ale czy odpalanie prymitywnych kręciołków ma głębszy sens.
Co innego profesjonalny pokaz sztucznych ogni. Jest to dużo bardziej widowiskowe, a przede wszystkim bezpieczne. Niestety też kosztuje. I często lokalne władze, aby sprawić radość swoim wyborcom, raz w roku zapraszają na takie pokazy. To dość drogie 10 minut, zwłaszcza w dobie kryzysu. I znów Polacy mówi: „Raz do roku...”
Nie jestem aż tak przeciwny tej amatorskiej pirotechnice, ale chciałbym podzielić zdanie ludzi starszych, którym pod oknami dzieci robią bardzo duży hałas. Staję w obronie biednych zwierząt domowych, które co roku przechodzą palpitacje serca. Niekiedy potrzebne jest podawanie leków na uspokojenie pupila.
A już najbardziej nie mogę zrozumieć postępowania tych, którzy strzelać zaczynają przed Bożym Narodzeniem. O co tu chodzi, czy komuś mylą się te święta z Wielkanocą? Sam nie wiem. Bądźmy ostrożni i nie rozrzutni w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nie warto. Najlepszy huk niesie ze sobą korek od szampana. Do Siego Roku!

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
5
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły