NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Opaska elektroniczna szansa na bycie wolnym!

Dodano: 20.05.2018, autor: @Marta2802
kategoria: Prawo,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Odbywanie kary w tym systemie jest szansą dla skazanego na nieprzebywanie w zakładzie karnym, jego zachowanie, to gdzie aktualnie przebywa jest kontrolowane za pomocą środków technicznych. Ma obowiązek noszenia przez cały czas specjalnego nadajnika.
Dozór elektroniczny można otrzymać po spełnieniu określonych przesłanek ujętych w art. 43 Kodeksu karnego wykonawczego: wobec skazanego orzeczono karę pozbawienia wolności nieprzekraczająca roku i nie mamy do czynienia z recydywą wielokrotną, skazany posiada miejsce stałego pobytu, osoby pełnoletnie wspólnie z nim zamieszkujące wyraziły na to zgodę.
Warto zaznaczyć, że udzielenie zgody na odbywanie przez skazanego kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego jest instytucją fakultatywną, co oznacza, że pomimo spełnienia wszystkich warunków, sąd i tak takiej zgody nie musi wyrażać. W szczególności będzie to miało miejsce wtedy, gdy oceni, że odbycie kary w omawianym systemie nie spełni podstawowych celów, jakie stawia się przed karą kryminalną. W praktyce jednak, w przeważającej liczbie spraw, w których kieruje się do sądu wniosek o dozór elektroniczny, w sytuacji, gdy spełnione są wskazane przesłanki, sądy udzielają zgody na taki sposób wykonywania kary. Jest to korzystne dla skazanego, który może dzięki temu wykonywać pracę zawodową oraz żyć w warunkach wolnościowych. Skazany ma wyznaczone konkretne godziny, w których może przebywać poza miejscem zamieszkania np., w celu wykonywania pracy, robienia zakupów.
Jeśli nasz artykuł Państwa zainteresował i chcielibyście Państwo uzyskać więcej informacji na temat tego zagadnienia prawnego lub innego serdecznie zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Adwokacką Dominik Marchewki w Krakowie na ul. Słoneckiego 4/24 lub pod numerem telefonu 530 834 077.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły