NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
514redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Jak wyjść z długów? Sposoby odzyskania płynności finansowej.

Dodano: 04.07.2017, autor: @Marta2802
kategoria: Prawo,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Od 2015 roku liczba ogłoszonych postanowień sądu dotyczących upadłości konsumenckiej przekroczyła 1200 to dwudziestokrotnie więcej niż w pozostałych latach. Ten sukces spowodowały zmiany przepisów, które pozwalają osobom w wyjątkowo trudnej sytuacji wyjść ze spirali długów.
Postarajmy się w skrócie omówić czym jest postępowanie upadłościowe. To postępowanie sądowe dla konsumentów, którzy stali się niewypłacalni. Do takiej sytuacji dochodzi gdy dłużnik nie jest w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Upadłość konsumencka pozwala przede wszystkim na oddłużenie niewypłacalnego konsumenta- umorzenie całości lub części długów w stosunku do wierzycieli, których konsument nie jest i nie będzie w stanie zapłacić. Od 2016 procedury dotyczące upadłości konsumenckiej są znacznie prostsze. Konsument powinien złożyć wniosek na specjalnym formularzu dostępnym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opłata za wniosek jest mniejsza. Zmiany w prawie dają możliwość wystąpienia przez byłego przedsiębiorcę albo osobę prowadzącą działalność gospodarczą o ogłoszenie upadłości bez konieczności oczekiwania roku od wykreślenia z rejestru lub zaprzestania działalności gospodarczej. Uproszczone przepisy powodują że z miesiąca na miesiąc liczba upadłości rośnie.
Najmłodsza osoba w stosunku do której ogłoszono upadłość konsumencką to 11 letni chłopak przejęcie spadku. Ogłoszenie upadłości przez osobę nieletnią jest wyjątkową sytuacją. Przepisy dotyczące dziedziczenia gwarantują spadkobiercą obejmowanie spadków bez długów. Najstarsza osoba wobec której ogłoszono upadłość konsumencką to 86 letnia Pani. Jeśli się zacząłeś zastanawiać nad złożeniem takiego wniosku musisz pamiętać, aby zrobić to w sposób prawidłowy i aby mieć podstawy dla takiego wniosku. Jeśli zostanie oddalony z kolejnym skutecznym wnioskiem możesz wystąpić dopiero po upływie 10 lat.
Życie z długami jest trudne wiąże się ze wstydem, poczuciem bezradności z niepewnością o własną przyszłość. Dłużnicy często się ukrywają, wstydzą się opowiedzieć o swojej sytuacji rodzinie i znajomym. Nie przyznają się do swojej sytuacji bo wiedzą że będą źle postrzegani przez społeczeństwo. Jednakże w dzisiejszym świecie większość z nas ma lub będzie mieć długi, często nie mamy na to wpływu występują różne sytuację losowe- utrata pracy, rozwód, śmierć bliskiej osoby.
Ucieczka od problemów nic nie da żadne środki odurzające nie spowodują iż nasza sytuacja ulegnie zmianie. Niektórzy dłużnicy przyjmują też inną postawę obiecują swoim wierzycielom natychmiastową spłatę, albo reagują agresywnie. Natomiast dług zostaje albo dalej rośnie gdyż z roku na rok dochodzą odsetki.
Idąc w stronę upadłości konsumenckiej wykażemy się dużą determinacją i chęcią zmiany swojego życia na lepsze bez poczucia strachu i wstydu. Na początku należało by zebrać informację o tym jakie długi i gdzie mamy, zrobić spis wierzycieli.
Sąd do złożenia ma dwa miesiące na wydanie postanowienia. Złożenie wniosku i i ogłoszenie upadłości to dopiero początek. Sąd wyznacza syndyka, który powiadamia wierzyciel i komorników że ogłoszona została upadłość, odbiera korespondencje dłużnika ma prawo do zajęcia części wynagrodzenia a jeśli dłużnik ma majątek to go sprzedaje Po okresie współpracy z dłużnikiem wnioskuje do sądu czy dłużnik ma jeszcze jakieś zobowiązania.
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz współpraca w trakcie jej przebiegu z wykwalifikowanym prawnikiem spowoduje że wierzyciele będą chcieli chętniej rozmawiać z dłużnikiem.
Jeśli Państwo potrzebujecie takiej pomocy chcecie wyjść ze spirali zadłużenia i zacząć żyć na nowo prosimy o kontakt z Kancelarią pod numerem telefonu 530 834 077. Odpowiemy na wszystkie zadane przez Państwa pytania. Udzielimy pomocy prawnej na każdym etapie postępowania. Jesteśmy rzetelną firmą i pomogliśmy już nie jednej osobie. Serdecznie zapraszamy.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły