NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
514redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Pokusa vs siła charakteru.

Dodano: 25.01.2016, autor: @filoloszka86
kategoria: Życie codzienne,  ocena: 3,  rodzaj: Ogólnodostępny
"Dziś doszło do tego, że jeśli ktoś nie ulega każdej pokusie, to mówi się o nim, że ma silny charakter."

/Marcel Achard/

Jeśli ktoś nie ulega każdej pokusie... Pokusa - pierwsze skojarzenie: biblijny raj i kuszenie Ewy jabłkiem; dziś dobrze wiemy, jaki z tej historii płynie morał: jeśli czegoś nie znasz lub czegoś się boisz, nie próbuj na siłę. Pokusa - skojarzenie drugie: ciastko z ciasta francuskiego z nadzieniem jabłkowym i serowym; sprzedaję je co jakiś czas w sklepie na moim stoisku. Pokusa - skojarzenie trzecie (i chyba najważniejsze): wszelkie działania, rzeczy lub zjawiska zmierzające do zrobienia czegoś, czego nie wolno, zjedzenia czegoś pomimo naszej wiedzy, że to coś może nam poważnie zaszkodzić lub nawet namawiające do kupna rzeczy niepotrzebnych, nietrwałych bądź najzwyczajniej w świecie służących za kopalnię kurzu, brudu i nie zawsze pasujących do każdego rodzaju wnętrza. A my sami - jak radzimy sobie z pokusami wszelakiego rodzaju? I nie chodzi już tutaj o nasze nawyki żywieniowe czy też zakupowe - raczej chodzi o to, czy potrafimy nie ulegać manipulacji i wpływom ze strony mediów, zwłaszcza reklam i telewizji. Czy naprawdę trzeba coś kupić tylko dlatego, że fajna była o tym reklama w telewizji? Czy naprawdę trzeba wierzyć we wszystko co usłyszy się lub zobaczy lub w to, co próbują nam wmówić inni? Nie, nie trzeba. Nie należę do osób naiwnych i bezmyślnych, jestem raczej tym kimś, kto nie ulega każdej pokusie - bo, aby nie ulegać pokusom, trzeba najpierw poznać prawdę, wiedzieć jak to działa, kiedy działa i w jaki sposób to działa. Tylko wtedy ma się największe szanse na sukces.

...to mówi się o nim, że ma silny charakter. Nie ma wyjścia - trzeba umieć sobie jakoś radzić w tym wszechobecnym świecie mediów, reklamy, Internetu oraz w otoczeniu ludzi, którzy nierzadko noszą wilka w owczej skórze: a to zagadują, a to zachwalają, a to proszą z kolei o pieniądze, bo sami nie mają, ktoś tam chory, leki za drogie... Nie, ja nie namawiam do tego, aby takich potrzebujących ignorować, unikać, ale trzeba jednak umieć odróżnić prawdę od fałszu, wiedzieć, kto naprawdę tego potrzebuje, a kto tylko udaje, symuluje, aby - jak mawia Ferdek Kiepski - zarobić, ale się nie narobić. Mieć silny charakter oznacza również to, żeby ciągle i do przodu iść własną ścieżką, może krętą, może wyboistą, może nawet dla wielu niezrozumiałą i abstrakcyjną, ale jednak własną, wybraną, wymarzoną, taką, która niesie radość, daje satysfakcję, daje pozytywnego kopa. Ja sama zrozumiałam to dziś na szkoleniu: silny charakter, tak jak zresztą pozytywne myślenie i nastawienie do życia, to już połowa sukcesu. Silny charakter to także świadomość, że nie wszystko złoto, co się świeci oraz nie wszystko co piękne, ładnie opakowane i zareklamowane na dziesiątą stronę musi być ładne, pożyteczne, wręcz konieczne do szczęśliwego życia. Bo skoro pieniądze szczęścia nie dają, to dlaczego mają to zrobić pokusy - piękne na zewnątrz, ale puste w środku?

Dziś doszło do tego, że jeżeli ktoś nie ulega każdej pokusie, to mówi się o nim, że ma silny charakter. Pokusy są wśród nas - nie dajmy się nabrać, nie dajmy się zwariować. Nie ulegasz pokusom w sposób bezmyślny i na każde jej zawołanie - jesteś silny. Jeśli jednak już ulegniesz pokusie, ale zdarza Ci się to raz na jakiś czas (bo np. organizm domaga się jakiegoś składnika, jakiejś witaminy bądź kalorii) - jesteś silny. A silny charakter nigdy Ci w życiu nie zaszkodzi. Nigdy!

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
3
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły